Balkan Stories RP
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Balkan Stories RP

Balkan Stories IP: 193.104.68.47:7782
 
PrijemPočetnaLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 [TuT]PD,FBI

Ići dole 
AutorPoruka
Nemanja_Pakisa




Broj poruka : 6
Datum upisa : 02.12.2011

[TuT]PD,FBI Empty
PočaljiNaslov: [TuT]PD,FBI   [TuT]PD,FBI Icon_minitimePon Jan 02, 2012 12:02 am


Ovde su tutoriali za mnoge situacije u kojima se mozete naci

1. Krenimo od najosnovnjeg, a to je tazanje...
Dakle...Uzimate tazer sa komandom /tazer...Tazate tako da uperite tazer u coveka i zapucate, a potom slede ostale komande: /cuff ID.../vuci ID ili /ubaci ID te /arrest...
To svi znate, ali to nije problem vec su problem uvjeti u kojima smijete odnosno nesmijete tazati...
A) Osnova je da nesmete tazati igraca koji vas puca, al nesmete ni tazati bilo kojeg igraca ako neko puca po vama...
Primer...Ja pucam po vama i vi me tazate (TO SE NESME)...Drugi primer...Ja pucam po vama a vi tazujete nekog drugog igraca (TO SE NESME)...
B) Druga stvar kod tazanja je ta da ni u kojem slucaju nesmete tazati igraca kroz zid...Isto tako nesmete ni cuffati niti vuci kroz zid...
Primer...Ja sam iza PD vrata i vi mi vidite ime i wanted i tazujete me kroz zatvorena PD vrata (TO SE NESME)...
C) Smijete tazati kroz ograde sa resetkama ili rupama, ali kroz te iste nesmete cuffati niti vuci igraca...
D) Ovo nije toliko bitno, ali potrudite se da kad tazate nekog da ne tazujete nevine ljude blizu osobe na koju ciljate...
Uz ovo zelim reci i da ne tazujete igrace koji ukucaju /sur odnosno koji se predaju...

2. Upadanje u zauzete objekte te osiguravanje...
A) Kada netko zauzme neku zgradu vi prvo morate skloniti sve civile s tog podrucja...
Zatim ogradite podruje sa Road Blockovima /crb...
A kad to ucinite napisite na /gov Da se ljudi sklone od tog i tog podrucja zbog tog i tog razloga (ako nemozete /gov zamolite kolegu)...
B) Nikad ne upadate sami nego pozovete pojacanje /backup on...Kad dodje pojacanje i kad vas se skupi 3+ pokusajte pregovarati sa teroristima...U pregovorima pokusajte zaznati koliko ih je, obavezno saznajte ima li taoca i doznajte koliki je otkup...
C) Ukoliko nema taoca, a teroristi se odbijaju predati spremite ekipu i upadate svi u isto vreme...
Nikad ne upadajte sa tazerom nego sa pistoljem ili puskom...
Kao sto znate iz osnova o tazanju nesmete nikog od njih tazati jer ce pucati po vama...
D) Ukoliko vas ubiju nesmete se vracati jer to nije u skladu s pravilom RK (Revenge Kill)...
E) Ako oslobodite zgradu ili podrucje (ili platite otkup) jos jednom pretrazite zgradu da niti jedan sumnjivac ne ostane unutra...
Napisete na /gov Da je to i to podrucje oslobodjeno i da gradjani mogu tamo i pristupiti...
Na kraju sklonite Road Blocoke /rub odnosno /rrball i nastavite sa poslom...

3. Ulazenje u druge baze...
A) Dakle...Ukoliko igrac sa wanted lvl-om ode u svoju bazu ili vam uzmu kola i traze otkup vi nemate pravo preskakat ogradu niti zidove niti istaaaa (imate u tipovima baza poput Yamaguchi)...
B) Ako se to desi morate uci HELISEM...Kada ulazite tako helisem nikad nesmete ici samo jer bi to bio nonRP, RPsupermen jer u RL-u ni jedan policajac neide u bazu neke mafije sasvim sam...
C) Kada vas se skupi i kada vas vise dodje u tu bazu prvo sto radite je eliminiranje pretnji (ukoliko ima netko ko puca na vas) i tazanje onih koji ne pucaju (to tazanje tek kad ubijete pretnje)...
D) Ukoliko niste ubili osumnjicenog odvucete ga u helis i uhapsite ga...
Ako vam je zauzet auto i sve u bazi pocistite preziveli vam mora otvorit kapiju (bilo bi RP)...
Tog prezivelog hapsite i sumnjicite ga za: Ucestvovanje u kradji odnosno ubistvu ili slicno, ovisi sta je uradio...

4. Davanje wanted lvl-a /su...
Sada cu vam nabrojit osnovne situacije u kojima nesmete davati wanted lvl...
A) Ako vas netko ubije NIPOSTO ne dajete wanted lvl onome ko vas je ubio ili onome koji je sudjelovao u ubojstvu...Dakle, nakon smrti ne dajete wanted sve dok ne vidite neki drugi zlocin...
B) Ako patrolirate i kazete nekome da stane da ga proverite a on pocne bezati...NESMETE mu dati wanted lvl jer mu neznate ime itd...Znaci ako ne vidite ime na licnoj karti ili dozvolama nesmete toj osobi dati wanted lvl...Osim ako vec ima wanted...
C) Nikad ne dajete wanted lvl ako vam netko kaze na primer "Onaj mi je ukrao telefon, daj ga hapsi"
Dajete wanted samo za ono sto vidite svojim ocima...
Nazad na vrh Ići dole
 
[TuT]PD,FBI
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Balkan Stories RP :: Tutorial Zona i Server Info :: Sve za početnike-
Skoči na: